ایمپلنت دندانهزینه دندان مصنوعی

هزینه دندان مصنوعی و مقایسه آن با ایمپلنت

دندان‌های سالم و زیبایی نقش بسیار مهمی در سلامت جسمی و روانی افراد دارند. از دست دادن دندان‌ها به هر دلیل، چه به علت پوسیدگی، تصادف یا بیماری‌های دهان و دندان، می‌تواند تاثیرات منفی زیادی بر زندگی روزمره داشته باشد. دو روش متداول برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، دندان مصنوعی و ایمپلنت دندانی هستند.

در این مقاله به بررسی هزینه‌های مربوط به هر یک از این روش‌ها و مقایسه آن‌ها خواهیم پرداختافرادی که دندان خود را از دست می دهند می توانند برای جایگزینی هم ایمپلنت دندان انجام دهند هم از پروتزها (دندان مصنوعی) استفاده کنند.

دندانپزشک با توجه به شرایط و نیاز فرد گزینه ی مناسب را انجام می دهد. در این بین خیلی از افراد نگران هزینه های جایگزینی دندان خود هستند. در ادامه ی این مقاله هزینه دندان مصنوعی و ایمپلنت دندان را بررسی می کنیم.

 

هزینه ایمپلنت در رشت |‌ هزینه جراحی لثه در رشت

کدام نوع درمان برای جایگزینی دندان بهتر است؟

هزینه درمان عامل مهمی در تصمیم گیری انتخاب نوع درمان است. اما باید مزایای هر درمان و همچنین معایب آن را در نظر گرفت. ایمپلنت های دندانی خیلی بیشتر از پروتزهای مصنوعی گزینه ی مناسب جایگزینی دندان هستند، اما بعضی از بیماران به دلیل فقدان استخوان یا سایر شرایط آماده سازی انجام ایمپلنت دندان برایشان مناسب نیست و باید روش های دیگر درمان جایگزینی دندان ارائه شود.

اگر نیاز به درمان جایگزینی دندان دارید می توانید برای مشاوره و درمان با کیفیت به مرکز تخصصی ایمپلنت رشت به مدیریت دکتر آرش غفوری مراجعه فرمایید. در مرکز ما برای بر طرف کردن نیازهای دندانپزشکی شما برنامه های درمانی مناسبی در نظر گرفته میشود.

هزینه دندان مصنوعی چقدر است؟

دندانهای مصنوعی سنتی که جایگزین دندان های از دست رفته پی در پی می شوند متحرک هستند. ایمپلنت های دندانی به صورت دایمی در استخوان فک قرار می گیرند، اما دندان های مصنوعی در قسمت بالای لثه ها قرار می گیرند که می توان برای راحت تر تمیز کردن بعد از غذا یا در شب قبل از خواب شستشو شوند. ماندگاری دندان های مصنوعی بین 5 تا 10 سال است.

 

انجام کدام روش در جایگزینی دندان بهتر است: ایمپلنت دندان یا بریج دندان

 

دندانهای مصنوعی خیلی بیشتر از ایمپلنت ها مقرون به صرفه تر هستند، هزینه ی هر دو با توجه به وضعیت فردی، موقعیت جغرافیایی و وسعت درمان مورد نیاز (مانند نیاز  به پروتز جزئی یا کامل) متفاوت است.

قیمت دندان های مصنوعی یا اوردنچر در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت برای هر فک 25 میلیون تومان است. در قیمت های پایین دندان مصنوعی، ممکن است از مواد پلاستیکی باشد، و زیبایی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. در قیمت بالا، دندان مصنوعی از مواد بسیار طبیعی و قوی مثل سرامیک یا پرسلن ساخته می شوند.

 

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت های دندانی قطعه های تیتانیومی هستند که با جراحی در فک قرار می گیرند تا از ترمیم هایی مثل روکش دندان، بریج یا پروتزهای ایمپلنت پشتیبانی کنند.

هزینه ی ایمپلنت دندان خیلی متفاوت تر از دندان مصنوعی است. دلیلش این است که انجام ایمپلنت های دندانی معمولا نیاز به آماده سازی فک و دهان برای قرار دادن ایمپلنت مثل پیوند استخوان یا لیفت سینوس و نیاز به روش های اضافی دارند.

هزینه متوسط ​​قرار دادن یک ایمپلنت دندانی می تواند بین 10 تا 15 میلیون تومان باشد، بدون احتساب هزینه ی تاج، بریج یا پروتزهایی که روی ایمپلنت قرار داده می شوند. در ایمپلنت ها دقیقا مثل پروتزهای دندانی، انتخاب دندانپزشک، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز و نوع ترمیم روی ایمپلنت همگی می توانند بر هزینه های نهایی درمان تأثیر بگذارند.

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان / سوالات متداول ایمپلنت

کدام نوع از درمان جایگزینی دندان بهتر است؟

هزینه درمان عامل مهمی در تصمیم گیری انتخاب نوع درمان است. اما باید مزایای هر درمان و همچنین معایب آن را در نظر گرفت. ایمپلنت های دندانی خیلی بیشتر از پروتزهای مصنوعی گزینه مناسب جایگزینی دندان هستند، اما بعضی از بیماران به دلیل فقدان استخوان یا سایر شرایط آماده سازی انجام ایمپلنت دندان برایشان مناسب نیست و باید روش های دیگر درمان جایگزینی دندان ارائه شود.

در مقایسه با دندان مصنوعی، ایمپلنت دندانی به طور قابل توجهی گران‌ تر است. با این حال، ایمپلنت دندانی به دلیل دوام بیشتر، ظاهر طبیعی‌ تر و راحتی در استفاده، اغلب به عنوان یک سرمایه‌ گذاری بلند مدت در نظر گرفته می‌ شود. دندان مصنوعی ممکن است نیاز به تعویض و تعمیرات مکرر داشته باشد که در طول زمان می‌تواند هزینه‌های اضافی به همراه داشته باشد

اگر نیاز به درمان جایگزینی دندان دارید می توانید برای مشاوره و درمان با کیفیت به مرکز تخصصی ایمپلنت رشت به مدیریت دکتر آرش غفوری مراجعه فرمایید. در مرکز ما برای بر طرف کردن نیازهای دندانپزشکی شما برنامه های درمانی مناسبی در نظر گرفته میشود.

 

 

آیا درمان های ترمیمی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند؟

اگر تحت پوشش بیمه هستید اکثر درمان های ترمیمی مانند پروتز یا ایمپلنت دندان تا حدی تحت پوشش بیمه ی شما قرار می گیرند چون جایگزینی دندان از بین رفته در رده ی درمان سلامتی قرار می گیرد و بیمه آن را حمایت می کند. از بیمه ی خود مطمئن شوید که آیا این نوع از درمان را تحت پوشش قرار می دهد یا خیر؟

 

جدول لیست قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403

برند ایمپلنتقیمت کشور سازندهگارانتی
Cowell9.800.000 تومانکرهدارد
DIO9.800.000 تومانکرهدارد
SNUC9.800.000 تومانکرهدارد
SIS9.800.000 تومانکرهدارد
DENTIS9.800.000 تومانکرهدارد
DENTIUM9.800.000 تومانکرهدارد
BEGO15.000.000 تومانآلماندارد
IRES15.000.000 تومانسوئیسدارد
BIOHORIZONS15.000.000 تومانآمریکادارد
تمامی هزینه ها بدون در نطر گرفتن پروتز دندان درج شده است.

 

 

هزینه جراحی های وابسته به ایمپلنت

نوع جراحیقیمتتوضیحات
پیوند استخوان6.000.000 الی 10.000.000با توجه به وسعت منطقه جراحی
سینوس لیفت بسته6.000.000-
سینوس لیفت باز15.000.000-
جراحی مرحله دوم500.000 به ازای هر واحد

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با مرکز تخصصی ایمپلنت رشت  تماس بگیرید.

 

رشت،میدان صابرین،ابتدای بلوار قلی پور،جنب خیابان نواب،پلاک 184 رشت, گیلان, 4163733955
01332134040
09303012500
02122246002

تلفن تماس  شعبه رشت : 01332134040 و 09303012500

تلفن تماس  شعبه تهران: 02122246002 و 09002226001

 

 

پاسخ به سوالات رایج و متداول ایمپلنت دندان توسط دکتر آرش غفوری

4.3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر