پروتز ایمپلنت دندان

پروتز ایمپلنت دندان
با بهترین تجهیزات و بالاترین کیفیت

ما در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت تمامی خدمات جراحی و پروتز ایمپلنت دندان ( تاج دندان ) را با بالاترین کیفیت و بهترین تجهیزات برای شما مراجعین محترم به ارمغان آورده ایم . علاوه بر تعداد ایمپلنت و محل قرار گیری آنها، زاویه ایمپلنت به لحاظ فاکتورهای مکانیکال، نیروی وارده به ایمپلنت و جنبه زیبایی اهمیت به سزایی دارد. تطابق پروتزها با بافت و با ایمپلنت ها سختتر از دندان معمولی است… پس بهتر است قسمت جراحی ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت و قسمت روکش ایمپلنت به صورت دیجیتال و با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM انجام شود. گیر غذایی، هالیتوزیس یا بوی بد دهان از مشکلات رایج انجام این خدمت توسط دندانپزشک غیرمتخصص یا فاقد تجربه کاری است. باید خاطرنشان کنم که در مورد پروتزهای ایمپلنت موضوع بسیار پیچیده تر از پروتز بر پایه دندان است.

هر پروتزی برای اینکه مناسب باشد باید فانکشن( کارایی) و زیبایی داشته باشد.
پروتز دندانی باید ماندگار باشد.
رسیدن به این سه ویژگی نیاز به بررسی دقیق شرایط ایمپلنت ، عمق قرار گیری ایمپلنت، زاویه ایمپلنت و آماده سازی روکش با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM ممکن میباشد.

ما در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت از سیستم تمام دیجیتال برای ساخت پروتز ایمپلنت دندان بهره می بریم که پس از قالبگیری (اسکن) دندانها و ایمپلنت توسط اسکنر داخل دهانی، سیستم به طور خودکار محل قرارگیری و زاویه ایمپلنت داخل فک بیمار را تشخیص داده و بر اساس فاصله با فک مقابل و دندانهای مجاور، بهترین پروتز ایمپلنت دندان را می سازد که بسیاری از مشکلاتی را که سیستم سنتی ساخت پروتز ایمپلنت دندان به همراه داشت ( مثل قالبگیری و زمان بر بودن ) را حذف کرده و کمترین میزان گیر غذایی و بهترین عملکرد در جویدن و حس خوب دوباره دندان داشتن را به ارمغان می آورد.

توضیحات تکمیلی

احساس و تجربه دندان های جدید ممکن است برای چند هفته کمی عجیب و غریب باشد تا اینکه عضلات گونه و همچنین زبان یاد بگیرند که چگونه با آن ها کنار بیایند. تا چند روز بعد از استفاده ممکن است لثه ها کمی تحریک شوند و تولید بزاق دهان نیز افزایش یابد. اما همه این ها تا زمانی است که شما به طور کامل به پروتزها و دندان های مصنوعی جدید خود عادت کنید.

پروتز دندان ثابت چیست؟

پروتزهای دندان به دو نوع پروتز ثابت و متحرک تقسیم بندی می شود. از نمونه پروتز ثابت می توان تاج یا روکش دندان و پل یا بریج دندان را نام برد. این پروتزها به دندان چسبانده و یا پیچ می شوند. به همین دلیل عنوان ثابت گرفته اند.

  • آیا پروتز دندان متحرک بهتر از ثابت است؟

تشخیص بین انواع پروتزها با توجه به طرح درمان و تشخیص پزشک با توجه به آناتومی دهان و فک بیمار تعیین میگردد.

  • پروتز دندان تکی چیست؟

روکش تک واحدی دندان یکی از انواع پروتز ثابت دندان میباشد (single dental crown) که در بین عموم پروتز ثابت دندان به عنوان روکش دندان مرسوم است که معمولا زمانی دندان احتیاج به روکش دارد که ساختار آن ضعیف شده ودندان نیاز به حفاظت و حمایت با روکش دارد ، گاهی برای زیبایی دندان نیز از روکش استفاده می شود .

  • قیمت پروتز دندان به چه شکلی است؟

هزینه پروتز دندان با توجه به نوع و جنس آن و هزینه دستمزد دندانپزشک متفاوت می باشد . همچنین قیمت آن به هزینه های لابراتوری برای تهیه پروتز بستگی دارد . در صورتی که دندانپزشک دارای تخصص در زمینه پروتز دندان باشد هزینه درمان بیشتر می باشد . برای اطلاع از هزینه های ایمپلنت و پروتز دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت میتوانید وارد منوی لیست قیمتها شوید. هزینه پروتز دندان با توجه به نوع، جنس آن و روش ساخت آن (سنتی یا با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا) متفاوت می باشد. برای اطلاع از هزینه کاشت ایمپلنت و پروتز دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت می توانید با شماره تلفن مطب در تماس باشید.

  • پروتز دندان شیری به چه شکل است؟

از دست رفتن زودرس دندانهای شیری میتواند دلایل مختلفی داشته باشد مانند: ضربه،عفونت دندانی و عدم درمان پوسیدگیهای عمیق.این امر منجر به از دست رفتن فضای دندان دائمی یا ایجاد اختلال در جویدن،تکلم و زیبایی کودک خواهد شد.راه حل مناسب استفاده از پروتزهای دندانی به صورت ثابت یا متحرک است .در کودکی زیر پنج سال که دندانهای قدامی خود را به دلایل بالا از دست داده است میتوان از پروتزهای ثابت با جایگزینی دندانهای قدامی بالا استفاده کرد.همچنین در کودکی که چندین دندان عقبی خود را از دست داده است ،پروتزهای متحرک با جایگزینی دندانهای خلفی جهت بازگرداندن عمل جویدن کاربرد دارد.